Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Zajęcia dogoterapii w przedszkolu

W bieżącym roku szkolnym oddział przedszkolny znajdujący się w Szkole Podstawowej nr 6 w ZS- P nr 8 odbywa regularne zajęcia z dogoterapii.

Z wizytą u dzieci pojawiły się już psy rasy chihuahua, szczenię rasy moskiewski stróżujący, pieski rasy yorkshire terier oraz suczka rasy bulterier. W czasie spotkań przedszkolaki poznają zasady, których należy przestrzegać podczas zabawy z pupilem, dowiadują się jak go karmić, w jaki sposób dbać o higienę czworonoga oraz jak zachować się w sytuacji, gdy nas zaatakuje. Dzieci dowiadują się czym jest mowa ciała psa, czyli najważniejsze sygnały: strach, agresja, chęć zabawy. Każde spotkanie z czworonożnymi pupilami kończą wspólne zabawy i spacer. Obcowanie z psimi terapeutami jest za każdym razem wielkim wydarzeniem dla dzieci, wzbudza mnóstwo radości, uczy empatii, odpowiedzialności, wspomaga harmonijny rozwój psychomotoryczny, ale też pomaga pokonać lęk przed psami oraz przyczynia się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij