Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Uczcili dzień życzliwości

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 w czwartek, 21 listopada włączyli się w obchody Światowego Dnia Życzliwości. Inicjatorem i organizatorem tego wydarzenia w placówce był samorząd szkolny.


dzień życzliwości SP 13 1
 

Wszystkim podjętym tego dnia działaniom towarzyszyło motto: „Małe radości i drobne gesty życzliwości są najpiękniejszymi iskierkami naszej codzienności…”.

‒ Ludzie zapominają, że uniwersalne wartości, takie jak:  dobro, życzliwość czy braterstwo są bardzo ważne w życiu zarówno małego, jak i dorosłego człowieka. Wartości te należy pielęgnować i kierować się nimi w życiu. Dlatego 21 listopada w naszej szkole odbyło się szereg wydarzeń, których celem było wspieranie relacji ludzkich, wywołanie uśmiechu  i życzliwych gestów – mówią wspierające inicjatywę uczniów Kinga Magiera – opiekun Samorządu Szkolnego i pedagog Anita Przybysz-Wójciak.

Dzięki życzliwości pracowników Radia Fama w godzinach porannych przedstawiciel szkoły złożył mieszkańcom Tomaszowa Mazowieckiego życzenia wszelkiej pomyślności i radości z życia. Uczniowie odwiedzili przyjaciół „trzynastki”, życząc im szczęścia i doznawania na co dzień życzliwości od innych ludzi. Na korytarzach szkolnych również wzajemnie się pozdrawiano, składano sobie życzenia i obdarowywano uśmiechniętymi buźkami.

‒ Mamy nadzieję, że życzliwość ludzka zagości w naszych sercach i będzie widoczna każdego dnia. Wierzymy w to, że dobro skierowane do ludzi powraca, a sama  życzliwość jest cudownym lekiem na wszystkie problemy i bolączki, którego nie da się przedawkować ‒ podsumowują organizatorzy.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij