Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Szkoły i przedszkola gotowe na nowy rok szkolny. Miasto wydało prawie 1,5 mln zł na remonty

Tegoroczne wakacje były pracowite w tomaszowskich szkołach i przedszkolach. Wykonanych zostało szereg inwestycji i prac remontowych. Miasto przeznaczyło na ten cel 1 410 559,02 zł. Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, przeglądu miejskich placówek dokonały Zofia Szymańska, zastępca prezydenta miasta i Halina Szczucińska, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu.W wyniku reorganizacji sieci placówek oświatowych, czyli utworzenia Zespołów Szkolno-Przedszkolnych, miasto uzyskało oszczędności w skali roku budżetowego na poziomie 1,7 mln zł. Wszystkie środki zostały przekazane na zadania inwestycyjno-innowacyjne.

Przedszkole nr 12

Zespół Przedszkolny

W Przedszkolu nr 12 przy ul. Kombatantów 1/3 zostały przebudowane pomieszczenia wraz z termomodernizacją budynku i aktualizacją audytu energetycznego. Budynek został ocieplony, wymieniona została wentylacja i c.o. Odświeżony został również hol na parterze. Koszt tej inwestycji to ponad 600 tys. zł. W ramach I edycji Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego, w ogrodach Przedszkola nr 12 powstał plac zabaw. Dzięki inwestycji wartej 21 tys. zł wykonana została wieża zadaszona, zjeżdżalnia, pięć elementów zabawowych (huśtawka podwójna, huśtawka wagowa sprężynowa, huśtawka równoważni, karuzela, sprężynowiec) oraz elementy towarzyszące. Na terenie placu zabaw przygotowano bezpieczną nawierzchnię piaszczystą.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1

W Szkole Podstawowej nr 13 wykonany zostanie remont połaci dachowej. Koszt inwestycji oszacowano na ponad 40 tys. zł. Placówka dokonała również szereg prac we własnym zakresie, m.in. malowanie części korytarzy i wejścia do szatni. Odświeżone zostały również łazienki.

Szkoła Podstawowa nr 12

SP12

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2


W tym roku na prace remontowe w Szkole Podstawowej nr 12 miasto przeznaczyło 240 tys. zł. Zmodernizowana została pływalnia, a na parterze oraz I i II piętrze budynku szkoły wymieniony został parkiet w ciągach komunikacyjnych na posadzkę z wykładziny zgrzewalnej. Placówka przebudowała również salę dla oddziału szkolno-przedszkolnego. Odnowiono też pomieszczenia na świetlice, pokój nauczycielski i sekretariat.

W Przedszkolu nr 5 została wymieniono w sumie 11 drzwi, których koszt to 13 tys. zł. Zamontowany został również atestowany wkład kominowy. Natomiast nowa instalacja wentylacji mechanicznej została wykonana w kuchni w Przedszkolu nr 19. Koszt tej inwestycji to blisko 90 tys. zł.

SP7


SP7

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3

W Szkole Podstawowej nr 7 w pomieszczeniu dawnej sali gimnastycznej powstała nowa świetlica wyposażona w pomoce dydaktyczne i meble. W ramach prac remontowych wykonana została nowa podłoga z paneli podłogowych. Szkoła zakupiła również drzwi zewnętrzne aluminiowe, a także z własnych środków dokonała remontu elewacji oraz podłogi na parterze głównego budynku. Placówka przebudowała również łazienki dla dziewcząt i chłopców. W okresie wakacyjnym wyremontowano też Eko-pracownie. Natomiast Przedszkole nr 9 zostało doposażone o nowe meble i pomoce dydaktyczne.

P14

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4

W Przedszkolu nr 14 dokonano remontu Sali grupy sześciolatków oraz szatni. W ramach prac wymieniona została podłoga z paneli za wykładzinę PCV czy pomalowano ściany. W placówce wyremontowano też łazienki i blok żywieniowy. Łączny koszt prac to ponad 150 tys. zł. Natomiast w Przedszkolu nr 20 za ponad 40 tys. zł wykonany został sufit podwieszony w czterech salach, a Szkoła Podstawowa nr 1 z własnych środków pomalowała 6 pracowni i korytarz.

Sp8

SP8

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5


W Szkole Podstawowej nr 8 przebudowane zostały schody wraz z wejściem od ulicy i nawierzchnią przyległą. Przed budynkiem placówki powstał nowy chodnik. Wykonano też roboty dekarskie na budynku sanitarno-szatniowym. Koszt prac opiewa na kwotę ponad 40 tys. zł. Co więcej, jeszcze w tym roku zostanie zmodernizowana szkolna sala gimnastyczna. Miasto przeznaczyło na ten cel 100 tys. zł. W okresie wakacyjnym, kompleksowo wyremontowana została również sale przeznaczona na Eko-pracownie. Natomiast w Przedszkolu nr 8 pomalowano dwie sale i korytarz.

SP14

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6

W Szkole Podstawowej nr 14 wyremontowana została podłoga w ośmiu salach dydaktycznych, a także pomalowano klatkę schodową i korytarz przy łazienkach. Natomiast w pomieszczeniu produkcyjnym wyremontowano wentylację. Łączny koszt prac to blisko 70 tys. zł. Dodajmy, że wykonana została również dokumentacja projektowa, ocena techniczna i kosztorys modernizacji podłogi w szkolnej sali gimnastycznej. Być może jeszcze w tym roku zostanie zrealizowany II etap.

Szkoła Podstawowa nr 14 wzięła również udział z projekcie „Edukacyjne Schody”. To jeden z elementów aranżowania przestrzeni szkoły na potrzeby edukacji i niezwykle oryginalna forma pomocy dydaktycznej, w ramach której  na schodach pojawiają się kolorowe szablony z ważnymi datami historycznymi, przypadkami czy wzorami matematycznymi. Inicjatorką projektu w naszym mieście jest wiceprezydent Zofia Szymańska.

Natomiast w Przedszkolu nr 2 naprawiony został wentylator w kuchni, a w Przedszkolu nr 11 zamontowano wentylator do centrali wentylacyjnej węzła kuchennego.

Zespół Szkół nr 4

W Zespole Szkół nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Ostrowskiego w czterech salach wykonano m.in. gładź, pomalowano ściany, wymieniono umywalki, założono panele, rolety, zakupiono krzesełka i ławki szkolne, biurka, maty zabezpieczające panele oraz nowe oświetlenie. Dodatkowo pomalowano część korytarza w budynku A na I piętrze, pomalowano korytarz na parterze w budynku C, oraz przy sali nr 74. Placówka zakupiła też pomoce naukowe do pracowni fizycznej i piłko-chwyty na boisko szkolne. Wyremontowany został też pokój nauczycieli wychowania fizycznego. Wykonano w nim gładź, pomalowano panele, wymieniono oświetlenie, umywalki, meble i rolety. Szkoła zakupiła również 8 sztuk ławeczek korytarzowych. Miasto przekazało również 3,5 tys. zł na m.in. wydzielenie kotłowni pożarowej i wymianę drzwi w budynku Zespołu Szkół nr 4 przy ul. Warszawskiej.

SP6

Zespół Szkół nr 8

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 powstał plac zabaw. Wartość inwestycji to 20 tys. zł. W tegorocznej edycji Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego, znalazł się wniosek dotyczący modernizacji placu zabaw i budowy mini siłowni zewnętrznej. Projekt zakłada doposażenie placu zabaw o trzy elementy oraz budowę mini siłowni. Obiekty będą służyć wszystkim zainteresowanym mieszkańcom. W wakacje, w Szkole Podstawowej nr 6 wyposażono również salę, która od nowego roku szkolnego zostanie przeznaczona dla oddziału przedszkolnego. W budynku placówki wykonano drobne prace malarskie.

Gimnazja

W Gimnazjum nr 6, z środków własnych dokończono remont szatni, pomalowano część korytarzy i klatek schodowych, a także wymieniono drzwi do pięciu sal na I piętrze. Placówka zakupiła również nowe szafki dla uczniów. W ramach I edycji Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego, na terenie Gimnazjum nr 6 powstała siłownia zewnętrzna, 5 urządzeń dwustanowiskowych dla młodzieży, dorosłych i seniorów: orbitrek i wioślarz, rower i jeździec, biegacz podwójny, wyciąg górny i krzesło do wyciskania oraz wyciąg górny i prasa nożna. Siłownia znajduje się w sąsiedztwie bieżni i boiska wielofunkcyjnego. Inwestycja kosztowała 30 tys. zł. Siłownia jest ogólnodostępna dla mieszkańców w godz. 6.00-20.00 i monitorowana całodobowo.

Natomiast w Gimnazjum nr 3 wymienione zostały drabinki w Sali gimnastycznej, a za boiskiem szkolnym przebudowano piłko-chwyty. Szkoła wykonała też remont sali z przeznaczeniem na bibliotekę.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij