Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Szkolny Festiwal Pieśni Patriotycznej

W ramach obchodów Święta Odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 3 zorganizowano Szkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej.

Przed rozpoczęciem konkursu społeczność szkolna wysłuchała strof o wolności w wykonaniu Aleksandry Pawłowskiej, a następnie odśpiewała cztery zwrotki hymnu narodowego, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję „Do hymnu” rozpropagowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Następnie uczniowie wykonywali utwory o charakterze patriotycznym. Komisja konkursowa uznała, że wśród najmłodszych klas najlepiej zaprezentowała się grupa Zeróweczki przygotowana przez wychowawczynię Małgorzatę Mokrogulską. Wśród wykonawców ze starszych klas przyznano I miejsce uczniowi kl. VIII – Ignacemu Koniuszańcowi. Specjalne wyróżnienie otrzymali też uczniowie kl. VIII pochodzący z Ukrainy: Serhii, Iwanka i Vikroria, którzy odśpiewali ukraińską pieśń patriotyczną.

Dyrektor szkoły, Lucyna Siudzińska podziękowała wszystkim za przepiękne prezentacje. Wręczyła dzieciom dyplomy i słodkie upominki oraz nagrodziła uczniów za sukcesy w konkursie BohaterOn.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij