Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Powstaje zadaszenie Areny Lodowej

Trwają zaawansowane prace związane z budową pierwszej w Polsce Areny Lodowej przy ul. Strzeleckiej w Tomaszowie Mazowieckim. Obecnie wykonywane jest zadaszenie. Łączna wartość inwestycji to ponad 47 mln zł.

Arena

W grudniu 2016 roku dokonano odbioru III etapu robót budowy Areny Lodowej. Zostały zakończone roboty ziemne, fundamenty i warstwy wyrównawcze pod posadzki. Zakończono budowę podziemnego zaplecza szatniowego , a w trakcie realizacji jest konstrukcja nadziemia.

Obecnie wykonywane jest zadaszenie.


Strategiczna inwestycja Ministerstwa Sportu i Turystyki

We wrześniu 2016 roku prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wziął udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę obiektu. Projekt znalazł się w programie inwestycji strategicznych Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dofinansowanie z resortu wyniesie ponad 19 mln zł. W przetargu wzięło udział 9 firm, a najlepszą ofertę złożyła firma Rosa-Bud.

W obiekcie znajdą się: lodowisko wewnętrzne, boisko wewnętrzne wielofunkcyjne m.in. do hokeja, korty tenisowe, trybuny stałe i rozkładane, sale konferencyjne oraz siłownia. Obiekt będzie przystosowany do organizowania zawodów sportowych łyżwiarstwa szybkiego rangi krajowej i międzynarodowej, m.in. Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata. Będzie również spełniał wymogi związane z organizacją koncertów czy wystaw. Hala pomieści od 3 do 10 tys. widzów. W okresie zimowym będzie uruchamiana tradycyjna ślizgawka dla mieszkańców regionu. Tor lodowy pozostanie w obecnym miejscu, a także zostanie wykorzystana istniejąca maszynownia.

Otwarcie obiektu planowane jest w III kwartale br. Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij