Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Konkurs dla „Mistrzów ortografii”

Uczniowie klas trzecich szkół podstawowych 13 maja brali udział w XVI Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Mistrz Ortografii”. W SP nr 10, która była gospodarzem konkursu, do wzięcia w nim udziału zgłosiło się trzydziestu trzech uczestników reprezentujących piętnaście szkół z Tomaszowa Mazowieckiego i powiatu tomaszowskiego.

Organizatorzy wznowili realizację konkursu po dwóch latach zawieszenia go z powodu pandemii. Napięcie, które dawało się wyczuć wśród jego uczestników na początku spotkania, powoli ustępowało miejsca ciekawości i chęci ortograficznej rywalizacji. ,,Skrzyżowano więc długopisy" i ruszono do walki z zawiłościami polskiej ortografii. W treści dyktanda znalazło się wiele trudnych wyrazów. Jednak zdaniem uczestników, dyktando było łatwe. Nieco odmienną opinię na ten temat wyraziła kadra pedagogiczna towarzysząca swoim uczniom. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Patronat honorowy nad konkursem objął Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

Podsumowanie XVI Powiatowego Konkursu Ortograficznego ,,MISTRZ ORTOGRAFII", połączone z wręczeniem nagród odbędzie się 20 maja 2022 r., również w Szkole Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij