Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Kolejny rekord podczas zbiórki WOŚP

Podczas 31. Finału WOŚP w Tomaszowie Mazowieckim padł kolejny szalony rekord. Według informacji podanej przez tomaszowski sztab zebrano kwotę 271 131, 08 złotych (to 35 tys. więcej niż rok temu). W naszym mieście kwestowało ponad 300 wolontariuszy, gwiazdą finału był Mateusz Ziółko.

31. Finał WOŚP został zaplanowany na kilka dni. Rozpoczął się w czwartek w Galerii Arkady koncertem pt. „W Piątą Stronę Świata” Michała Langowskiego, któremu towarzyszyły licytacje oraz kiermasz gadżetów WOŚP.

Niezwykle widowiskowa akcja odbyła się w piątek w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Alpiniści w strojach komiksowych bohaterów umyli okna na oddziale dziecięcym, zapewniając małym pacjentom wiele emocji.

Z kolei w sobotę WOŚP przeniosła się do Galerii Tomaszów, gdzie odbyły się m.in. występy artystyczne osób niepełnosprawnych oraz innych utalentowanych mieszkańców Tomaszowa i Ujazdu, a także licytacje. Gwiazdą tej odsłony WOŚP był Mr. Sebii. Wystąpiła także grupa „Wokalni” z Miejskiego Centrum Kultury. Piosenki wykonali: Iga Zielińska, Celina Małek, Amelia Piechota, Daniel Wysokiński, Magdalena Gosa, Piotr Iwanicki, Julia Pietras oraz Jadwiga Kocik, która wcześniej zaprezentowała również krótki recital. Wykonawców przygotowała Beata Niedzielska. W Galerii Tomaszów tego dnia swoje stoiska wystawili m.in. tomaszowski WOPR oraz organizacje działające na co dzień na rzecz osób niepełnosprawnych.

Wielki finał tomaszowskiej orkiestry odbył się w niedzielne popołudnie w hali Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie odbyły się koncerty, pokazy taneczne oraz licytacje. Liczenie pieniędzy zorganizował Bank Spółdzielczy z Białej Rawskiej, z pomocą uczniów II Liceum Ogólnokształcącego. Występy taneczne zapewnił KS Aster. Na scenie wystąpili m.in. 77 Fahrenheit, Orchidea, Toto Tribute Poland, a główną punktem finału był koncert Mateusza Ziółko. Tradycyjnie już, około godz. 20.30 odpalono światełko do nieba na zakończenie tegorocznego finału WOŚP.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij