Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Human Smart City czyli Miasto Inteligentne

Zgodnie z ideą Human Smart City wprowadzamy rozwiązania służące komunikacji z mieszkańcami oraz poprawie bezpieczeństwa i komfortu życia w naszym mieście.

Już wkrótce nastąpi uruchomienie platformy partycypacji społecznej (obecnie znajduje się w fazie testów), która umożliwi szybkie zgłaszanie wszelkich problemów i zagrożeń, takich jak popsuta lampa uliczna, dziura w drodze czy inne zagrożenia dla dzieci idących do szkoły – wszystkie tego typu zgłoszenia trafią do służb miejskich, które podejmą odpowiednie działania. Z założenia system ma funkcjonować jako asystent mieszkańca.

Natomiast wśród działań inwestycyjnych na szczególną uwagę zasługuje np. mobilna waga pojazdów ciężarowych. Służby drogowe uzyskają możliwość szybkiej i sprawnej identyfikacji pojazdów, które emitują szczególnie duże ilości spalin pogarszających jakość powietrza w naszym mieście. Pojazdy przeciążone zostaną wyeliminowane z tomaszowskich dróg.

Do poprawy bezpieczeństwa w mieście przyczyni się również system czujników stanu wód na terenie miasta. Dzięki nim odpowiednie służby oraz mieszkańcy uzyskają możliwość bieżącego obserwowania stanu wód oraz reagowania na potencjalne zagrożenia.

Powyższe działania realizowane są w ramach projektu pn.: „Zintegrowany system zarządzania infrastrukturą miejską, komunikacji z mieszkańcami i zapewnienia usług publicznych w zakresie ruchu drogowego, bezpieczeństwa, zdrowia oraz ochrony środowiska naturalnego w Tomaszowie Mazowieckim” w konkursie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej „Human Smart Cities. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz środków z budżetu państwa.

Konferencja podsumowująca projekt odbyła się w Urzędzie Miasta 8 grudnia.

Uczestniczyli w niej przedstawiciele samorządów lokalnych z województwa łódzkiego, mieszkańcy Tomaszowa reprezentujący różne grupy społeczne oraz przedstawiciele jednostek miejskich. Uczestnicy spotkania zapoznali się z rezultatami wdrażania projektu oraz z ideą Smart City i partycypacji społecznej dzięki wykładom tematycznym ekspertów branżowych.

Natomiast dzieci i młodzież – zwycięzcy konkursów organizowanych w ramach projektu, odebrali gratulacje i nagrody z rąk Izabeli Śliwińskiej – Zastępcy Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij