Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Dzień Patrona w SP nr 10

Tegoroczne obchody Dnia Patrona w SP nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków odbyły się 3 czerwca. Święto Patrona to ważny dzień dla całej społeczności szkolnej. Tomaszowscy Olimpijczycy to wzór do naśladowania dla uczniów. Na co dzień bowiem przyświeca wszystkim maksyma św. Augustyna z Hippony „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”. Patronami szkoły są sportowcy, dlatego Dzień Patrona obchodzony jest na sportowo.

Zaproszenie na obchody w SP nr 10 przyjęli Olimpijczycy – lekkoatletka, zwyciężczyni maratonów, Pani Wanda Panfil oraz Pan Damian Żurek - tegoroczny Olimpijczyk z Pekinu.

Uroczystość rozpoczęła się od wciągnięcia flagi olimpijskiej na maszt i wysłuchania hymnu olimpijskiego. Zgodnie z tradycją szkoły, każdy Tomaszowski Olimpijczyk ma swoje drzewko pamiątkowe oraz tablicę upamiętniającą dokonania sportowe. Także Damian Żurek został zaproszony do posadzenia kolejnego drzewka, symbolizującego jego osiągnięcia sportowe oraz została mu poświęcona pamiątkowa tablica – tym samym sportowiec dołączył do panteonu dwudziestu Olimpijczyków – Patronów SP nr 10.

Nieodłącznym elementem obchodów Dnia Patrona jest bieg rekreacyjny, który poprowadziła Pani Wanda Panfil. Było też szereg konkurencji sportowych (na poważnie i na wesoło), które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno młodszych, jak i starszych uczniów. Po zmaganiach sportowych, każdy uczestnik mógł odpocząć, usiąść przy prawdziwej kuchni polowej i zjeść przygotowaną zupę. A na koniec… zaserwowano smaczne lody, zorganizowane przez Radę Rodziców – taka słodka niespodzianka, którą nawet sportowcom wolno zjeść… z okazji Dnia Dziecka.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij