Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

30 mln zł na budowę Hospicjum i przebudowę kilkunastu dróg w Tomaszowie Mazowieckim

Tomaszów Mazowiecki pozyskał kolejne środki zewnętrzne w ramach Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Tym razem do miejskiego budżetu trafi 15 mln zł na budowę pierwszego w regionie stacjonarnego Hospicjum i 15 mln zł na kompleksową modernizację ulic.- 30 maja 2022 roku to bardzo ważny dzień dla Tomaszowa Mazowieckiego – mówi Marcin Witko, prezydent miasta. - Rząd premiera Mateusza Morawieckiego przyznał dofinansowanie na budowę hospicjum i infrastruktury drogowej w Tomaszowie Mazowieckim. Budowa nowoczesnego miasta to proces, który składa się z wielu projektów, również tych społecznych, ukierunkowanych na najsłabszych i potrzebujących. Dlatego podjęliśmy odpowiedzialną decyzję, że Miasto Tomaszów Mazowiecki weźmie na swoje barki budowę pierwszego w regionie stacjonarnego Hospicjum. Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy wspierają nas w tych działaniach, w szczególności dla parlamentarzystów - Ministra Rozwoju i Technologii Waldemara Budy i senatora Rafała Ambrozika – dodaje.

Jednym z pierwszych etapów realizacji inwestycji będzie powstanie programu funkcjonalno-użytkowego. O szczegółach i zakresie będziemy na bieżąco informować.

Przypomnijmy, że Tomaszów Mazowiecki otrzymał również blisko 19 mln zł dofinansowania w ramach I edycji Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Miasto przeznaczy tę dotację na kompleksową wymianę oświetlenia ulicznego na przyjazne dla środowiska oprawy LED. Inwestycja przyniesie znaczące oszczędności z tytułu opłat za energię elektryczną.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij