Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Tomaszów Mazowiecki jako jedyne miasto w woj. łódzkim znalazło się na liście miast, w których będą prowadzone konsultacje „Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”!

Ministerstwo Rozwoju we współpracy z innymi resortami, przygotowało projekt Strategii na rzecz  Odpowiedzialnego Rozwoju - najważniejszego dokumentu wskazującego kierunki rozwoju Polski w perspektywie średniookresowej. Wiodąca w niej jest zasada zrównoważonego rozwoju całego kraju w wymiarze gospodarczym, społecznym, środowiskowym i terytorialnym oraz założenie, że z efektów Strategii skorzystają wszyscy obywatele – czytamy na stronie ministerstwa.

W najbliższych miesiącach odbędą się szerokie konsultacje społeczne, a w październiku planowane jest przyjęcie ostatecznej wersji Strategii przez rząd. Na liście miast, w których będą prowadzone konsultacje znalazł się Tomaszów Mazowiecki. Jesteśmy jedynym miastem wybranym do konsultacji z województwa łódzkiego.

Dziś (31 sierpnia) w Warszawie odbywa się pierwsza konferencja z 12 zaplanowanych w całej Polsce. W spotkaniu  inaugurującym konsultacje społeczne bierze udział wicepremier Mateusz Morawiecki oraz wiceministrowie Jerzy Kwieciński oraz Tadeusz Kościński.  W spotkaniu biorą udział też samorządowcy. Na miejscu jest prezydent Tomaszowa, Marcin Witko.

W kolejnych terminach kierownictwo Ministerstwa Rozwoju spotka się z mieszkańcami regionów w całym  kraju. To pierwsze tego typu konsultacje resortu rozwoju realizowane na tak dużą skalę. Przeprowadzenie konsultacji w Tomaszowie planowane jest na 20 września.

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij